Archive for the ‘Deník Meret’ Category

postheadericon Příprava Meret a Sachmet na sezónu 2014

meretNa přípravný týden do Řecka za Meret jsme zamířili již potřetí. Poprvé to bylo, když jsme Meret (tehdy ještě Rinii) se Skipřenkou přebírali, podruhé to bylo loni na jaře, kdy ovšem Skipřenku zastoupila Terka a letos tedy potřetí. Honza s Luckou přiletěli do Řecka přímo ze Skotska již týden před námi, takže jsme měli vpadnout přímo doprostřed prací.
A tak jsme se nalodili do jednoho z letadel Aegean Airlines, které nás vyklopilo v Athénách na letišti, odkud jsme autobusem byli za slabou hodinku a půl v Pireu. Tam jsme si hodinku počkali na trajekt, který nás za nikoliv zanedbatelných vln dovezl napříč Sarónským zálivem do Porosu. Tam už zbývalo jen nasednout na přívoz do Galatas, kam nás dovezl naprosto správný stoletý Řek, vyuzený cigaretami a promazaný Ouzem a odkud nám zbýval pěšky asi kilometr a půl do boatyardu, tedy do loděnice. Honza s Lucií nám od loděnice přišli naproti, takže cesta hezky uběhla a konečně jsme, skoro po půl roce, stáli před naší kráskou Meret. Read the rest of this entry »

postheadericon Video z letní plavby Meret

Slov netřeba, tož mrkněte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=ytjFHbl9CT4&ns=1&o=U

postheadericon Meret, podzimní Řecko a trocha dobrodružství

Po třech měsících, které jsme bezvýhradně strávili v práci včetně sobot a nedělí, jsme na konci září zase vyrazili do Řecka za Meret. Tentokrát s týdenní posádkou studentů (medik, medička a dva přírodovědci). Na druhý týden jsme naopak měli naplánovanou plavbu čistě rodinou.Počasí bylo krásné a let proběhl bez problémů. Díky tomu, že jsme si kupovali letenku dostatečně s předstihem a už nebyla vrcholná sezóna, letěli jsme za 3500,- zpáteční což je bezkonkurenčně ta nejlepší cena, za jakou jsme kdy do Řecka letěli. Jen jsme letěli až odpoledne, takže jsme sedali za tmy a k lodi dorazili v jedenáct večer. Read the rest of this entry »

postheadericon S Meret za krásami Řecka v červnu 2013

Konečně nastal ten čas, kdy jsme měli se Skipřenkou zúročit úsilí věnované přípravě Meret na sezónu a vyrazit na dvoutýdenní plavbu za krásami Egeje. Ano, opět jsme zamířili do vod, kde nás před dvěma lety tak krásně prohnal Meltemi. Jenže tentokrát jsme pluli na vlastní lodi, navíc na lodi, která se svými třiceti osmi stopami přeci jen o něco větší.
Posádku kromě mě a Skipřenky (která tentokrát měla na lodi funkci nejvyšší), tvořili ještě naši kamarádi a spoluplavci z let minulých, Robert s Renatou a jejich patnáctiletý Jeník.
A tak nás polovina června zastihla všechny na ruzyňském letišti chystající se nastoupit do letadla Aegean Airlines, se kterými letos létáme skoro výhradně. Read the rest of this entry »

postheadericon Fotodeník Meret 2013

Koho zajímá, jak se letos jachtilo v Řecku, mrkněte na obrázky jednotlivých posádek…. Zavzpomínejte, jaké to bylo, nebo se nechte nalákat na další plavby :-) Na jaře 2014 bude přeplavba do Turecka a zpátky !

Read the rest of this entry »

postheadericon Příprava na sezónu 2013

Pár stručných informací a podrobných fotek o tom, jak jsme na začátku dubna makali na obou našich šalupách 😀

Read the rest of this entry »

postheadericon Fotodeník Meret 2012

Kdo jste byli s náma v létě 2012 na lodi, nebo koho zajímá, jak vypadá jachting v Řecku, mrkněte na naše fotečky 😀

Read the rest of this entry »

postheadericon První dojmy z plachetnice Meret (dříve Rinia)

Tak takhle  jsme ji viděli poprvé :-)

Read the rest of this entry »

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail