postheadericon Profily kapitánů

Lucka

Lucka Schürerová

 • RYA MCA Yachtmaster Coastal 
 • napluto cca 10.000 nm

Po první jachtařské zkušenosti v závodu Tall Ship Race přes Biskaj (2006) si pořídila plachetničku Sachmet a odvezla ji z Amsterdamu do Řecka, kde od té doby plachtí, s občasnými výpady k Istambulu nebo na Liparské ostrovy v Itálii. V roce 2012 přibyla zkušenost s plachtěním v Karibiku a plachetnice Meret do flotily u Atén.

Tak napůl jachtí i bydlí střídavě v Řecku a ve Skotsku, kde ve spolupráci s jachtařskou školou GoWest Sailing zprostředkovává RYA kurzy a trénink v přílivech československým mořským vlkům a vlčicím.

Kapitánuje střídavě v Řecku na tematických plavbách a ve Skotsku charter a poznávací výpravy, sní o dlouhé plavbě a vymýšlí všechny praštěné akce, které najdete na tomhle webíku 😀

 

 

Honza

Honza Hnízdil

 • RYA Day Skipper
 • napluto cca 2.000 nm

Technický guru SachmetSail, provádí servis našich i cizích lodí a lodního zařízení v Řecku i Skotsku – včetně práce na elektroinstalaci La Grace (na fotce). Neustále se stará, aby všechno fungovalo, jak má a vylepšuje naše bárky.

A je to právě on, kdo vás honí o smlouvy a fakturky, nechť mu Neptun požehná :-)

 

 

Ivan

Ivan

Ivan Černošek

 • RYA MCA Yachtmaster Offshore
 • napluto cca 7.000 nm

Ivana potkáte převážně na naší Tauret. Má za sebou kurzy RYA, nějakou tu sezónu v Chrovatsku a jednou si dal s naším kapitánem Oťasem Atlantik z Ameriky do Evropy. Kromě skipperování je schopný potápěč a freediver, takže vyřeší cokoliv pod lodí a nebrání se ani šplhání po výškách, takže většinu šplhů na stěžeň vyfásne taky on.

Je to zkušený profesionál a praktik a zná dobře zdejší podmínky, takže vás s ním čeká bezpečná plavba, zajímavé místa a pohodová nálada na lodi.

 

 

 

 

 

 

 

Oťas

Oťas Kappel

 • RYA MCA Yachtmaster Coastal
 • napluto cca 25.000 nm

Prvních pět sezón strávil Oťas na Elbě. V roce 1998 přeplul Atlantik na 8m plachetnici. Další rok následovala plavba východním Středomořím „Emyra Rallye“ po trase Kos – Istanbul – Antalya – Kypr – Libanon – Izrael. Ještě exotičtější a akčnější plavbu uskutečnil, když plul s Oldou Karáskem kus jeho o fous nedokončené trasy kolem koule: Port Dixon – Malajsie- Thajsko – Srí Lanka – Maledivy – Rudé moře – Port Súdán. Neštítil se ani delivery jachty Bavaria 37 z Barcelony do Glasgow. V roce 2016 přibyla ještě přeplavba Atlantiku z Ameriky do Evropy, tentokrát na kaťasu…

Prostě má za sebou lecjakou dobrodružnou plavbu a ať se na lodi přihodí cokoliv, vždycky si poradí :-)

 

Vašek

Vašek Buchta

 • MD ČR skupiny C
 • napluto cca 7.000 nm

Vašek s náma a pro nás jezdí už od samého začátku, a je to jako u Oťase – zvládne jakékoliv počasí i jakoukoliv závadu v pohodě vyřešit. Kromě toho je schopný vozit posádky po domluvě devítimístným auťákem, takže kdo má čas na zkoumání Řecka před nebo po plavbě, nebo potřebuje dovézt jachtařský vercajk, dá se domluvit s Vaškem na cestě autmo. Už si jednou střihnul sebou Atlantik směrem do Evropy a má rád papírové mapy víc než elektroniku, takže vás rozhodně neutopí :-)

 

 

 

 

Kamil

Kamil Voděra

 • lektor pro tématické plavby Kurz fotografie pro cestovatele a SalvatorSail

Kamil je vystudovaný fotograf, grafik a středoškolský pedagog v oborech fotografie a dějiny fotografie s širokým záběrem působnosti a 25 lety praxe. Jeho snímky najdete jak v odborných archeologických publikacích, tak i v publikacích uměleckého charakteru (National Geographic CZ, Koktejl, Oceán…), zabývá se také podmořskou archeologií a fotografií podmořského života. Založil firmu FOTO-GRAFIKA, která se specializuje na náročné fotografické práce, reklamní grafiku a polygrafický servis. V neposlední řadě fotil pro Český egyptologický ústav vykopávky v Abúsíru.

 

Zuzka

Zuzana Drahorádová

 • lektorka pro tématickou plavbu Relaxační týden

Zuzka působí na střídačku v Argentině a v Čechách – a samozřejmě i v Řecku, když nám zrovna lektoruje kurz 😀

Bývalá studentka religionistiky na Filosofické fakultě Univerzity Pardubice a programu Taneční propedeutiky na Hudební a taneční fakultě Akademie muzických umění v Praze. Po čase zjistila, že nic ji nemůže naučit tolik, jako příroda okolo i uvnitř.

Od té doby se toulá  a mluví se vším, co přináší něco nového a bourá staré ztrouchnivělé návyky. To se promítá do pohybu, tance, zpěvu a komunikace, zkrátka do celého jejího života. Ráda tančí na pláži, když se jí nohy boří do písku a vlny skládají šumivé písně, anebo na louce mezi květinami, které křičí, když na ně stoupne a zároveň si stěžují, když si jich nevšímá. Prostě jen tak bosá… třeba i ve sněhu mezi poletujícími vločkami.

Je studentkou shiatsu, japonské pohybové terapie, založené na tradiční čínské medicíně. Ráda nechává prvky shiatsu a čínské filosofie volně prosakovat do tance a objevuje, co nového do pohybu přináší.

 

 

 

 

Deníky z plaveb plachetnice Sachmet.

Deníky z plaveb plachetnice Meret.

Deníky z ostatních akcí.

Napište komentář

Pro zadání komentáře musíte být přihlášeni .

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail