postheadericon Apartmány v Řecku

Vzhledem k tomu, že jsme přesídlili do Řecka, jsme schopní zajistit a domluvit nejrůznější druhy ubytování (apartmán, pokoj, nebo i bydlení na lodi, pokud je nějaká zrovna volná). Není problém zajistit i výlety devítimístným autem pro ty, kdo by po plavbě ještě chtěli zůstat a relaxovat na břehu, případně zajistit auto z půjčovny v Korintu. Transfer z/do Korintu k vlakovému nádraží řešíme běžně, kdykoliv přijede skupina (podrobnosti viz sekce „Praktické“). Mrkněte na níže uvedené možnosti a fotky a vyberte si, kde byste chtěli lenošit až si dosyta užijete větru a vln :-)

 

NÁMOŘNICKÉ DOUPĚ „FAROS“

faros1

Naše kancelář a dílna má nyní sídlo přímo u pláže, kde jsou v patře také k dispozici dva plně vybavené apartmány  –  jedna ložnice (2 osoby) a obývák spojený s kuchyní (další 2 osoby). Každý apartmán má dvě terasy a možnost přistýlky pro další 2 osoby. K dispozici je vlastní pláž, velká zahrada s terasou a grilem, půjčovna kanoí a sportovních potřeb a pohodová společnost party československých námořníků. Půjčení motorového člunu na výlety po okolních plážích není problém, pro děti máme malé plachetnice třídy „Optimist“.
Cena apartmánu je 50 € / noc.

faros2Rezervační kalendář: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EKSodXB9193OvIMqQOBevskoQCivkFVXY3cHeG13TuU/edit?usp=sharing

Zatím jsou k dispozici apartmány A1 a A2, v domku jsou přes léto naši kapitáni.

Vlastní stránky Farosu (v angličtině) najdete na www.faros.fun .

 

Další možnosti pro větší skupiny, nebo když bude u nás plno :-)

 

Villa Juan

j9

 

Prostorná vila se třemi ložnicemi pro 6-8 osob. Ložnice a 2 koupelny jsou umístěny v přízemí, v patře se nachází prostorný obývák spojený s plně vybaveným kuchyňským koutem. Dovolenkovou pohodu doplňuje prostorná terasa s posezením a kouzelným výhledem na moře, krb v obýváku a všestranné vybavení (pračka, myčka, nádobí atd.) Vila je 5 min pěšky od pláže. Foto tu.

Cena: 150 € / noc (25/os)

 

 

Apartmány a pokoje – hotel Valera

valera1Hotel Valera se nachází přímo u pláže vybavené lehátky, slunečníky a plážovým barem pro hotelové hosty. Nabízí ubytování v apartmánech různé velikosti i na pokojích. Vyšší cena platí jen pro prázdninové měsíce, při dlouhodobějším pobytu možná sleva – jednotlivé nabídky viz níže. Foto.

pláž

 

 

 

 

 

ap1-3

ap1-2Velký apartmán – nabízí prostorný obývák s terasou a výhledem na moře, spojený s plně vybaveným kuchyňským koutem. Ubytování pro 4 osoby ve dvou ložnicích, mezi nimi je umístěna koupelna s vanou. Příjemná terasa s plážovým nábytkem a výhledem na moře. Foto. Cena: 90/120 € za noc (22-30/os).

 

 

ap1-7

ap2-1

Malý apartmán – nabízí prostorný obývák s terasou a výhledem na moře. Plně vybavený kuchyňský kout. Ubytování pro 2 osoby v ložnici spojené s koupelnou vybavenou sprchovým koutem. Příjemná terasa s plážovým nábytkem a výhledem na moře. Foto.  Cena: 50/70 € za noc (25 – 35/os).

 

 


ap1-1

Pokoj s koupelnou, bez kuchyně. Výhled na moře, sprchový kout, minibar.

Foto zde. Cena 40/45 € za noc.

 

 

 

 

 

 

Apartmány – taverna Ostrako

Přímo u mola nad tavernou Ostrako jsou k dispozici apartmány s jednou ložnicí a přistýlkou v kuchňo-obýváku. Výhled přímo na moře a molo, výborná řecká kuchyně s denně čerstvými rybami a kalamáry od dědy Kyriakose v přízemí. Kuchyňka, sprchový kout, balkón.

Cena se pohybuje okolo 30 € / noc.

 

 

LOKALITA

Na mapě si najděte zátoku Korfos mezi Korintem a Epidaurem (fotky tu).

Korfos-Korinthos-2-1433x529

Korfos je vesnička na jihovýchodní hranici kraje Korinthia a většina obyvatel se zabývá nějakou profesí spojenou s mořem, rybáři, námořní důstojníci apod. V poslední době přibyla i rekreace, někteří lidé se na toto relativně opuštěné rajské místo vracejí rok za rokem. Malebná zátoka s dlouhými plážemi je obklopena huňatými borovými lesy, které se plíží strmě vzhůru po úbočích okolních hor. Tu a tam vykukují rozeklané skalky, najdete tu plno vhodných míst na lezení i potápění, objevili jsme tu dokonce i dlouhou podmořskou jeskyni. Ve vedlejší zátoce Epidauros se nachází známé potopené město z antických dob, což nepochybně uvítají šnorchlaři a jachtaři – o to víc, že hned vedle voní výtečná taverna Řeka Dimitrise a jeho české ženy Míši, kteří kromě božské krmě zvládají nabízet i nejrůznější produkty své ekofarmy. U sousední obce Sofiko je rozsáhlý ranč nabízející jízdu na koni a tématické programy. Nedaleká Selonda bay zase bývala za druhé světové války útočištěm ponorek. V okolí je dostupný největší dochovaný amfiteátr Epidauros, věštírna v Delfách, starý Korint a termální prameny na Methaně.

No a samozřejmě z jachtařského pohledu jsme v dobrém výchozím bodě jak do Egejského, tak do Jónského moře – Korintský průplav je půl dne plavby od nás. Zátoka je dvakrát zahnutá a tudíž dobře chráněná, naše bóje, lodní servis i obecní molo jsou vám k dispozici.

Prostě ať už jste propadli jachtingu, preferujete rekreaci na pláži, aktivní dovolenou nebo průzkum památek, stanete se na chvíli součástí nejen naší posádky, ale i party a rodiny a doufáme, že budete tímhle rajským místem nadšení stejně, jako my :-)

 

 

 

Slideshow
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail