postheadericon Apartmány v Řecku

Vzhledem k tomu, že jsme přesídlili do Řecka, jsme schopní zajistit a domluvit nejrůznější druhy ubytování (apartmán, pokoj, nebo i bydlení na lodi, pokud je nějaká zrovna volná). Není problém zajistit i výlety devítimístným autem pro ty, kdo by po plavbě ještě chtěli zůstat a relaxovat na břehu, po většinu času je k dispozici i kamarádův nevzhledný leč pojízdný křáp na půjčení. Dopravu z/do Korintu řešíme běžně (podrobnosti viz sekce „Praktické“). Mrkněte na fotky a vyberte si, kde byste chtěli lenošit až si dosyta užijete větru a vln :-)

Na mapě si najděte zátoku Korfos mezi Korintem a Epidaurem (fotky tu).

Korfos-Korinthos-2-1433x529

Korfos je vesnička na jihovýchodní hranici kraje Korinthia a většina obyvatel se zabývá nějakou profesí spojenou s mořem, rybáři, námořní důstojníci apod. V poslední době přibyla i rekreace, někteří lidé se na toto relativně opuštěné rajské místo vracejí rok za rokem. Malebná zátoka s dlouhými plážemi je obklopena huňatými borovými lesy, které se plíží strmě vzhůru po úbočích okolních hor. Tu a tam vykukují rozeklané skalky, najdete tu plno vhodných míst na lezení i potápění, objevili jsme tu dokonce i dlouhou podmořskou jeskyni. Ve vedlejší zátoce Epidauros se nachází známé potopené město z antických dob, což nepochybně uvítají šnorchlaři a jachtaři – o to víc, že hned vedle voní výtečná taverna Řeka Dimitrise a jeho české ženy Míši, kteří kromě božské krmě zvládají nabízet i nejrůznější produkty své ekofarmy. U sousední obce Sofiko je rozsáhlý ranč nabízející jízdu na koni a tématické programy. Nedaleká Selonda bay zase bývala za druhé světové války útočištěm ponorek. V okolí je dostupný největší dochovaný amfiteátr Epidauros, věštírna v Delfách, starý Korint a termální prameny na Methaně.

No a samozřejmě z jachtařského pohledu jsme v dobrém výchozím bodě jak do Egejského, tak do Jónského moře – Korintský průplav je půl dne plavby od nás. Zátoka je dvakrát zahnutá a tudíž dobře chráněná, naše bóje, lodní servis i obecní molo jsou vám k dispozici.

Prostě ať už jste propadli jachtingu, preferujete rekreaci na pláži, aktivní dovolenou nebo průzkum památek, stanete se na chvíli součástí nejen naší posádky, ale i party a rodiny a doufáme, že budete tímhle rajským místem nadšení stejně, jako my :-)apartmán-zahrada

 

Námořnický apartmán I (přízemí) – jedná se o byt v domě, kde bydlíme my, přímo u zahrady s grilem – viz foto vpravo. Je tam prostorný obývák spojený s kuchyní, dvě ložnice, koupelna se sprchovým koutem a terasa. V jedné ložnici je dvojpostel, ve druhé 2 samostatné postele a v obýváku ještě postel a rozkládací pohovka, takže bydlení pro 4 – 6 osob. Plně vybavená kuchyň, lednice, klimatizace, posezení na terase. Tady jsou fotky :-)

 

 

46024646_1229146443900265_7649221017692274688_oNámořnický apartmán II (patro) – Pokud bude u nás plno, lze využít ještě apartmán našeho skippera hned v patře stejného domu. Má to dvě ložnice, jedna s dvojpostelí a druhá se dvěma samostatnými postelemi, takže bydlení pro 4 osoby. Obývák s plně vybavenou kuchyní, klima, koupelna se sprchou a vyšší sprchovou vaničkou použitelnou ke koupání, krbíček, balkón s posezením, pohoda :-) A tady je pár fotek.

 

 

 

Fungus1

Námořnický apartmán III (nábřeží) – poslední možnost je využít byteček, který tu má druhý spřátelený skipper. Je přímo na nábřeží vesnice s výhledem na lodě, v patře nad kavárnou. Má jenom jednu ložnici, koupelnu a obývák spojený s kuchyní. V ložnici jsou 2 postele a v obýváku rozkládací pohovka, takže se vejdou 2 – 3 osoby. Lednice, klima, krbíček, posezení na balkoně, výhled na moře :-)

V kroužku je terasa apartmánu, dole výhled z terasy na přístav.
Fungus2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Další možnosti pro větší skupiny, nebo když bude plno :-)

 

Villa Juan

j9

 

Prostorná vila se třemi ložnicemi pro 6-8 osob. Ložnice a 2 koupelny jsou umístěny v přízemí, v patře se nachází prostorný obývák spojený s plně vybaveným kuchyňským koutem. Dovolenkovou pohodu doplňuje prostorná terasa s posezením a kouzelným výhledem na moře, krb v obýváku a všestranné vybavení (pračka, myčka, nádobí atd.) Vila je 5 min pěšky od pláže. Foto tu.

Cena: 150 € / noc (25/os)

 

 

 

 

 

Apartmány a pokoje – hotel Valera

valera1Hotel Valera se nachází přímo u pláže vybavené lehátky, slunečníky a plážovým barem pro hotelové hosty. Nabízí ubytování v apartmánech různé velikosti i na pokojích. Vyšší cena platí jen pro prázdninové měsíce, při dlouhodobějším pobytu možná sleva – jednotlivé nabídky viz níže. Foto.

pláž

 

 

 

 

 

ap1-3

ap1-2Velký apartmán – nabízí prostorný obývák s terasou a výhledem na moře, spojený s plně vybaveným kuchyňským koutem. Ubytování pro 4 osoby ve dvou ložnicích, mezi nimi je umístěna koupelna s vanou. Příjemná terasa s plážovým nábytkem a výhledem na moře. Foto. Cena: 90/120 € za noc (22-30/os).

 

 

ap1-7

ap2-1

Malý apartmán – nabízí prostorný obývák s terasou a výhledem na moře. Plně vybavený kuchyňský kout. Ubytování pro 2 osoby v ložnici spojené s koupelnou vybavenou sprchovým koutem. Příjemná terasa s plážovým nábytkem a výhledem na moře. Foto.  Cena: 50/70 € za noc (25 – 35/os).

 

 

 

 


ap1-1

Pokoj s koupelnou, bez kuchyně. Výhled na moře, sprchový kout, minibar.

Foto zde. Cena 40/45 € za noc.

 

 

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail