postheadericon S/Y Sachmet (30 ft, Řecko)

Sachmet

Sachmet

Plachetnici Sachmet jsem si v létě 2008 přivezla z holandského Lelystadu do Řecka, kde jsem s ní od té doby plula soukromě. Její osudy jsem již přemístila ve formě deníku na tyto stránky, (viz dole). 

Sachmet je loď postavená spolehlivou loďařskou firmou Jeanneau v roce 1976 pod typovým označením Folie Douce, což znamená něco jako sladce bláznivá…nebo bláznivě sladká…?

Její stáří s sebou nese na jedné straně méně prostoru a pohodlí, než je zvykem u moderních jachet, na druhé straně vyšší bezpečnost. Tehdy ještě nebyly vyspělé technologie výroby tenkého laminátu, takže lodě se stavěly bytelné a pevné, aby vydržely i hodně zlé počasí. Kdo nevěří, ať se podívá na Crash test.

Přežila se mnou nejedno zlé počasí od Holandska až po Turecko, je sice malá, ale spolehlivá a odolná. V roce 2013 jsme jí koupili i nový motor, aby starého dobrého Krakena zlé jazyky nepomlouvaly, a taky hlavní celospírovou plachtu, takže frčí jako drak. V zimě 2016 proběhla kompletní renovace, takže dostala nový nástřik, matrace, tlakovou vodu a tolik požadovanou sprchu, větší lednici apod. Tož kočička zase vypadá tak pěkně, jak odpovídá jejím jízdním vlastnostem a manévrovatelnosti :-)

Půjčíme ji těm, kdo již mají zkušenosti s plavbou na ní nebo delší kapitánskou praxi – a samozřejmě kapitánské papíry! Po dohodě možnost zajistit i plavbu s kapitánem nebo pobytovku pro rodiny s malými dětmi. Vzhledem k požadavkům zákona v Řecku vám ji nabídneme v sezóně 2018 pod řeckou pobočkou MERET n.e.p.a.

Nyní máme základnu v zátoce Korfos poblíž Korintu, takže jsme už také schopní nabídnout zázemí na pevnině: 1) odvoz od letiště nebo z Korintu, 2) ubytování před/po plavbě v pokoji nebo apartmánu, 3) první nákup do lodě v den příjezdu, 4) výlety na památky autmo, 5) asistenci při potížích kdekoliv po trase.

A navíc – není to jenom bydlík, ale polozávodní loď, mrkněte na záznam z regatty !

Vytvořit rezervaci Sachmet

Aktuální obsazenost: 2018

Cena: 15.000 CZK / 590 EUR na týden, kauce 20.000 CZK / 700 EUR

U řeckých lodí se platí na místě tzv. „tranzit log“ ve výši 100€, který zahrnuje stání – elektriku – vodu na Korfosu kterýkoliv den, mytí a úklid lodě, praní lůžkovin, plynové bomby a úvodní potravinový balíček.

Technické údaje:nakres Sachmet

L.O.A.:  
L.W.L.:  
šířka:       
ponor:    
výtlak:   
balast:    

R.v.:         1976
Kajuty / lůžka:  1 / 6

Motor: 5 let staré marinizované Mitsubishi: Solé Diesel 17

Co se týče bydlení na lodi, je tu k dispozici celkem 6 lůžek: Oddělená přední kajuta (2 lůžka), salón (1 pevné lůžko plus rozkládací dvoulůžko) a pak tzv. „myší díra“ – kapitánské lůžko pod kokpitem naproti kuchyni. Tím se dostáváme k tomu, že na lodi je kuchyňka s dvojvařičem, kuchyňskou výbavou a lodní ledničkou. Co se týče hygieny, v lodi je malé WC s ruční pumpou (pro její středové umístění přezdívané „Kastrátor“), na koupání máme minispršku v kokpitu. Tlaková voda na lodi je. Žádný luxus, ale pro rodinu nebo 2 páry v pohodě. 

Celospírová hlavní plachta s refy, skládací do lazy bagu. Gena navíjená na rolfok.  GPS Garmin na palubě, windmeter, hloubkoměr, rychloměr, zatím bez autopilota. Kormidení pína, nikoliv kolo. Nafukovací člun. Palivová nádrž 80 l, vodní nádrže 1 x 120l. Záchranný ostrůvek, vesty, harnesy. Oddělené servisní a motorové baterie.

Polštáře, deky a povlečení. 

Další fotky viz odkaz dole, nebo tu.

Pár fotek po výměně motoru a plachet.

Deníky z plaveb plachetnice Sachmet.

Praktické informace před plavbou

 

 

Napište komentář

Pro zadání komentáře musíte být přihlášeni .

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail