postheadericon S/Y Tauret (45 ft, Řecko)

KOKPITTauret je prostorný cruiser, který kombinuje výborný jachting s pohodlím pro dovolenou a je k dospozici pro celoroční jachting :-)

Vzhledem k požadavkům zákona v Řecku vám ji nabízíme pod řeckou pobočkou TAURET n.e.p.a.

Nyní máme základnu v zátoce Korfos poblíž Korintu, takže jsme už také schopní nabídnout zázemí na pevnině: 1) odvoz z Korintu, 2) ubytování před/po plavbě v pokoji nebo apartmánu, 3) první nákup do lodě v den příjezdu, 4) výlety na památky autmo, 5) divepoint, 6) půjčení okruhovek před/po hlavní plavbě na zablbnutí po zátoce, 7) asistenci při potížích kdekoliv po trase.

Aktuální obsazenost tu: Přehled plaveb 2024

Cena: 

Celá loď 2.180 € na týden (srpen 1.900 €), v zimním období tato cena zahrnuje i možnost přespání na základně Faros. Při složení zálohy do vánoc cena 1.900 € na týden. Kauce 1.500 €.

Ceny tematických plaveb a přeplaveb jsou stanoveny individuálně pro jednotlivé akce. Orientačně to činí na osobu a týden (min. 6 osob): 300 € (bez kauce).

U této lodi se platí na místě tzv. „tranzit log“ ve výši 200€, který zahrnuje outboard motor pro dinghy, stání – elektriku – vodu na Korfosu kterýkoliv den, mytí a úklid lodě, praní lůžkovin, plynové bomby a úvodní potravinový balíček.

 

 

 

Technické údaje:schema

L.O.A.:   14.15m ( 46′ 5″ )
L.W.L.:   13.80m ( 45′ 3″ )
šířka:       4.48m ( 14′ 8″ )
ponor:     2.00m ( 6′ 7″ )
výtlak:     9300kg ( 20570 lbs )
balast:     3225kg ( 7110 lbs )

Palivo: 300 l
Voda: 2 x 120 l

R.v.:         1997
Kajuty / lůžka:  4 / 10

Motor: čtyřválec Volvo Penta MD 22 (57 kW), cruising  7 kn, max. rychlost cca 8.5 kn, trojlistový propeller.

Dvojitý kormidelní systém, gena navíjená na rolfok, hlavní plachta navíjená do stěžně. Příďové propellery. Moderní GPS plotter, windmeter, hloubkoměr, rychloměr, autopilot, VHF s DSC, EPIRB. Nová dinghy s přívěsným motorem. Soláry. Spuštění kotvy od kormidla. Záchranný ostrůvek, vesty, harnesy. Sprška na zádi, badeplato. Oddělené servisní a motorové baterie.

Vařič s troubou, veeeelmi prostorná lednice. Dvě koupelny. Polštáře, deky a povlečení v ceně. Sklopením stolku v salonu vzniká prostorné dvoulůžko.

Pár fotek z lodě najdete tu :-)

Praktické informace před plavbou

 

Jméno

Jedním z atributů staroegyptské bohyně Tauret bylo „strážkyně obzoru“, proto ji vzývali námořníci usilující o správnou navigaci a bezpečné doplutí do cíle. Jinak její jméno značí jednoduše Velká a nejběžněji byla známá jako bohyně plodnosti a paní vod a nebes, ochránkyně. Nicméně buďme si upřímní, krásná moc nebyla: tělo hrošice, hlava krokodýla, kočičí tlapy… ale hlavně, že umí ochránit námořníky a vždycky bezpečně najít cíl, stejně jako naše bárka :-)

Slideshow
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail