Archive for the ‘Aktuality’ Category

postheadericon

Všechny příspěvky z akcí, které byly publikovány na našem webu, najdete tu.

Nicméně aktuální zprávy z plaveb, fotky a aktuality jsou nově na naší facebookové stránce – viz záložka vpravo !

postheadericon Přesun do Řecka – stěhovací báseň :-)

16128886_1618529358455409_739036764_n

 

Když jsme se před třemi lety stěhovali do skotského Glasgow, nějak nezbyl čas psát, jaké vtipy a paradoxy nás při zabydlování potkaly. Tentokrát jsem se rozhodla neudělat stejnou chybu a začali jsme dokumentovat od samého stěhování. Co všechno nás potkalo při tahu Evropou dvěma auty, s dítětem a dvěma kocoury, o námořnících nemluvě, by vydalo na samostatný fejeton, ale snad vás pobaví alespoň veršovaný výčet nejlepších momentů…zvláště ty, co u toho byli… Prosíme omluvte kvalitu rýmů, vznikaly po 24 hodinách beze spánku za volantem a v autě obrostlém ledem zevnitř :-)

Read the rest of this entry »

postheadericon Flotila SachmetSail se rozrůstá :-)

Ahoj parto, hlásím, že do flotily přibyla tahle čtyřkajutová krasavice :-)

KOKPITDo konce července se na ní můžete svézt v Chorvatsku, v srpnu bude přeplavba do Řecka a od září bude celoročně jezdit v našich klasických vodách kolem Porosu.

Příští týden přibude její stránka na webíku a rozpis plaveb, ale už teď se dají rezervovat kajuty. Přejeme jí dobrý vítr a stopu vody pod kýlem !

schema

 

 

 

 

 
Pár fotek Jeanneau Sun Odyssey 451

postheadericon Nové programy pro rok 2016

Pár novinek na sezónu 2016 – podařilo se nám domluvit lektory na tematické programy pro ty, koho nebaví o dovolení jen tak ležet a chytat bronz. Kurz fotografie, pro cestovatele, základy potápění, výpravy po stopách sto let starých lodních deníků, pohybově relaxační týden s masážemí…a spousta dalších možností, jak se vyblbnout :-)

Taky se musíme pochlubit novým rezervačním systémem, už opravdu začalo být zapotřebí něco „profi“ a novým letáčkem, který je k prohlídnutí tunák 😀

2016-1

2016-2

 

postheadericon Meret v Řecku na sklonku léta

skokTak konečně. Přežili jsme letní měsíce a na konci srpna jsme opět vyrazili do Řecka. Čekaly nás tam dva tradiční týdny v Egejském moři. A protože byl konec srpna, tak v moři skoro tropickém a teplém – však taky je Egej na stejné rovnoběžce jako Tunis. Read the rest of this entry »

postheadericon Co vás (ne)požahá ve Středozemním moři

korenoustka_plicnataKaždý, kdo alespoň jednou zavítal k moři, určitě našel nebo viděl živočicha, u kterého si nebyl jist, jestli na něj může sáhnout či ne. Tento článek zkusí přiblížit, čeho je třeba se ve Středozemním moři bát a čeho ne. Začnu zážitkem. Read the rest of this entry »

postheadericon Příprava Meret a Sachmet na sezónu 2014

meretNa přípravný týden do Řecka za Meret jsme zamířili již potřetí. Poprvé to bylo, když jsme Meret (tehdy ještě Rinii) se Skipřenkou přebírali, podruhé to bylo loni na jaře, kdy ovšem Skipřenku zastoupila Terka a letos tedy potřetí. Honza s Luckou přiletěli do Řecka přímo ze Skotska již týden před námi, takže jsme měli vpadnout přímo doprostřed prací.
A tak jsme se nalodili do jednoho z letadel Aegean Airlines, které nás vyklopilo v Athénách na letišti, odkud jsme autobusem byli za slabou hodinku a půl v Pireu. Tam jsme si hodinku počkali na trajekt, který nás za nikoliv zanedbatelných vln dovezl napříč Sarónským zálivem do Porosu. Tam už zbývalo jen nasednout na přívoz do Galatas, kam nás dovezl naprosto správný stoletý Řek, vyuzený cigaretami a promazaný Ouzem a odkud nám zbýval pěšky asi kilometr a půl do boatyardu, tedy do loděnice. Honza s Lucií nám od loděnice přišli naproti, takže cesta hezky uběhla a konečně jsme, skoro po půl roce, stáli před naší kráskou Meret. Read the rest of this entry »

postheadericon Rozhlasové povídání o moři – seriál pro děti

Tak se ke mně konečně dostala nahrávka seriálu, který jsem natáčela v červnu pro český rozhlas. Dětem se to pouštělo na sedm dílů, ale pro jednoduchost těm, které to zajímá, předhazuju verzi vcelku. Tož si stáhněte, pohodový poslech a moc se mi neřehtejte, bylo to pro děcka 😀

Rozhlasový seriál pro děti

 

postheadericon Jak bylo na setkání 2013

Tentokrát netypicky jsme se sešli v restauraci Pražan na Výstavišti, aby ti, kdo dlí na výstavě Boat Expo mohli jenom přeběhnout a stíhali. Sešlo se nás asi pětadvacet. Program, tentokrát ochuzený o blbnutí ve vyhřátém bazénku, se „smrsknul“ na popovídání o tom, co chystáme v další sezóně, promítání fotek s komentářem příslušných posádek a prostě pohodové popovídání…

Tož co se na vás chystá v roce 2014? Mrkněte sami!

Read the rest of this entry »

postheadericon Video z letní plavby Meret

Slov netřeba, tož mrkněte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=ytjFHbl9CT4&ns=1&o=U

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail