postheadericon S/Y Meret (38 ft, Řecko)

Rinia

Plachetnice Meret je lodní typ Jeanneau SunShine 38, o které lodní magazíny uvádějí: „…vrchol tvorby lodního designera Tonyho Castra, kombinuje pohodlí rekreační jachty s rychlostí běžně dosahovanou jen u závodních lodí“; podle časopisu Sailing magazine „tento koncept častokrát nebyl ještě překonán ani tvůrci nejnovějších rekreačních jachet“.

Vzhledem k požadavkům zákona v Řecku vám ji nabídneme v sezóně 2018 pod řeckou pobočkou MERET n.e.p.a.

V této sezóně plánujeme nejenom klasické plavby pro jachtaře, ale i tematické programy pro ty, koho nebaví jen tak se slunit na palubě nebo na pláži. Dočkáte se tak kurzu astronavigace, základů freedivingu, fotografie pro cestovatele a podobně :-). V neposlední řadě plánujeme trénink pro ty, kdo se chystají do Skotska na naše RYA kurzy a tréninkové plavby v přílivových vodách. Máme naplánované dvě delší přeplavby a rozhodně pro samé blbnutí nebudeme zapomínat na pořádný jachting! A neuvěřitelně výborné řecké jídlo a pití taky určitě neuškodí 😉

Plachetnici Meret si můžete půjčit bez kapitána – samozřejmě pokud máte odpovídající papíry a praxi.

Nyní máme základnu v zátoce Korfos poblíž Korintu, takže jsme už také schopní nabídnout zázemí na pevnině: 1) odvoz od letiště nebo z Korintu, 2) ubytování před/po plavbě v pokoji nebo apartmánu, 3) první nákup do lodě v den příjezdu, 4) výlety na památky autmo, 5) asistenci při potížích kdekoliv po trase.

Vytvořit rezervaci Meret

Aktuální obsazenost: 2018

Cena:  35.000 CZK / 1.380 EUR na týden (bez kapitána kauce 20.000/800 EUR, s kapitánem se kauce nehradí).

U řeckých lodí se platí na místě tzv. „tranzit log“ ve výši 100€, který zahrnuje stání – elektriku – vodu na Korfosu kterýkoliv den, mytí a úklid lodě, praní lůžkovin, plynové bomby a úvodní potravinový balíček.

 

Technické údaje:Meret-layout

L.O.A.:  11.66m ( 38’25“)
L.W.L.:   9.35m ( 30’67“ )
šířka:      3.85m (12’63“ )
ponor:     2.03m ( 6’66“ )
výtlak:   5385kg ( 11872 lbs )
balast:    2200kg ( 4850 lbs )

R.v.:       1988
Kajuty / lůžka:  3 / 6+ 4

Motor: tříválec Yanmar 27 kW

Meret má tři samostatné kajuty pro dvě dospělé osoby (nebo maminku s dítětem) plus 2 až 4 místa v salónu – podle toho, jestli se někomu bude chtít využít palandy (ty baví spíš děti). Možnost sprchování teplou vodou (ohřev motorem), prostorná kuchyňka s plynovým dvojvařičem, objemná lednice, sprška na zádi. Má za sebou renovaci koupelny a v zimě plánujeme kompletní rekonstrukci exteriéru.

Celospírová hlavní plachta se třemi refy, skládací do lazy bagu. Gena navíjená na rolfok.  GPS Garmin na palubě, windmeter, hloubkoměr, rychloměr, autopilot na vyžádání. Dinghy s přívěsným motorem. Palivová nádrž 80 l, vodní nádrže 2 x 120l. Záchranný ostrůvek, vesty, harnesy. Oddělené servisní a motorové baterie.

Polštáře, deky a povlečení. 

Další fotky viz odkaz dole, nebo tu.

P4010159

Jméno Meret označuje staroegyptskou bohyni tance, zpěvu a radosti ze života :-) V překladu znamená prostě Milovaná.
Meret hrála důležitou roli při veškerých oslavách a rituálech. Její funkce má přesah od samotné hudby až k harmonii a rytmu celého univerza, pobízí ostatní bohy k akci. Bývá považována za manželku boha hojnosti Hapiho. Na vyobrazeních mívá mísu na obětiny, kde přijímá hojnost všeho, co daly nilské záplavy. Tuto hojnost je pak třeba oslavovat tancem, zpěvem a bujarým veselím.

To samozřejmě nebudeme zanedbávat ani na naší lodi…nebo spíš pak večer v přístavech 😀

Cokoli byste chtěli dalšího vědět o plavbách  i o relaxační části sezóny, napište a nebojte se zeptat :-)

 

Pár fotek z lodi.

Deníky z plaveb
Praktické informace před plavbou

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail