postheadericon S/Y Meret (38 ft, Řecko)

Rinia

Plachetnice Meret je lodní typ Jeanneau SunShine 38, o kterém lodní magazíny uvádějí: „…vrchol tvorby lodního designera Tonyho Castra, kombinuje pohodlí rekreační jachty s rychlostí běžně dosahovanou jen u závodních lodí“; podle časopisu Sailing magazine „tento koncept častokrát nebyl ještě překonán ani tvůrci nejnovějších rekreačních jachet“.

Dneska se už řadí mezi typově starší lodě, ale má vynikající plavební vlastnosti, takže si ji většinou půjčují posádky, které chtějí strávit dovolenou spíše akčněji, tedy jachtingem, než ti, kdo preferují pohodlí velkých jachet, opalovačku a koupačku :-)

Vzhledem k požadavkům zákona v Řecku vám ji nabídzíme pod řeckou pobočkou MERET n.e.p.a.

Nyní máme základnu v zátoce Korfos poblíž Korintu, takže jsme už také schopní nabídnout zázemí na pevnině: 1) odvoz od letiště nebo z Korintu, 2) ubytování před/po plavbě v pokoji nebo apartmánu, 3) první nákup do lodě v den příjezdu, 4) výlety na památky autmo, 5) půjčení okruhovek před/po hlavní plavbě na zablbnutí po zátoce, 6) asistenci při potížích kdekoliv po trase.

Aktuální obsazenost tu: Přehled plaveb 2019

Cena:  1.380 EUR na týden, kauce 1.000 €.

U řeckých lodí se platí na místě tzv. „tranzit log“ ve výši 100€, který zahrnuje stání – elektriku – vodu na Korfosu kterýkoliv den, mytí a úklid lodě, praní lůžkovin, plynové bomby a úvodní potravinový balíček.

 

Technické údaje:Meret-layout

L.O.A.:  11.66m ( 38’25“)
L.W.L.:   9.35m ( 30’67“ )
šířka:      3.85m (12’63“ )
ponor:     2.03m ( 6’66“ )
výtlak:   5385kg ( 11872 lbs )
balast:    2200kg ( 4850 lbs )

Palivo: 80 l
Voda: 2 x 1210 l

R.v.:       1988
Kajuty / lůžka:  3 / 6 (+ 4 v salonu)

Motor: tříválec Yanmar 27 kW

Meret má tři samostatné kajuty pro dvě osoby plus 2 až 4 místa v salónu – podle toho, jestli se někomu bude chtít využít palandy (ty baví spíš děti). Možnost sprchování teplou vodou (ohřev motorem), prostorná kuchyňka s plynovým dvojvařičem, objemná lednice, sprška na zádi. Má za sebou renovaci koupelny a v zimě plánujeme kompletní rekonstrukci exteriéru.

Celospírová hlavní plachta se třemi refy, skládací do lazy bagu. Gena navíjená na rolfok.  GPS Garmin na palubě, windmeter, hloubkoměr, rychloměr, autopilot na vyžádání, VHF s DSC, EPIRB. Dinghy s přívěsným motorem. Záchranný ostrůvek, vesty, harnesy. Oddělené servisní a motorové baterie. Polštáře, deky a povlečení  v ceně. 

Pár fotek z lodi  tu.

Deníky z plaveb
Praktické informace před plavbou

 

Jméno

P4010159

Jméno Meret označuje staroegyptskou bohyni tance, zpěvu a radosti ze života :-) V překladu znamená prostě Milovaná.
Meret hrála důležitou roli při veškerých oslavách a rituálech. Její funkce má přesah od samotné hudby až k harmonii a rytmu celého univerza, pobízí ostatní bohy k akci. Bývá považována za manželku boha hojnosti Hapiho. Na vyobrazeních mívá mísu na obětiny, kde přijímá hojnost všeho, co daly nilské záplavy. Tuto hojnost je pak třeba oslavovat tancem, zpěvem a bujarým veselím.

To samozřejmě nebudeme zanedbávat ani na naší lodi…nebo spíš pak večer v přístavech 😀

 

 

Slideshow
Volné termíny
Reportáže z plaveb
Fotky, aktuální zprávy posádek z plaveb a kurzů a prostě všechno, co se zrovna děje, najdete na naší FB stránce SachmetSail